DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Petrklíč - Petr Mrva

Návody
                                         D I E TA
 
 Řekli byste že pomeranče a kiwi které jíte v zimě kvůli svému zdraví vaše zdraví ve skutečnosti oslabuje, nebo že banány mohou způsobovat únavu, Konzumace velkého množství syrové stravy, ovoce, jižního ovoce způsobuje nemoci hlavně v zimě, nebo že mléčné výrobky,mnoho sýru způsobuje zchlazení organizmu a velkou produkci hlenu a spolu z velkým množstvím cukru poškozuje přirozenou mikroflóru ve střevech a tím  vytváří prostředí pro viry, plísně, bakterie a houbu Candida albicans, Moje rada zní skoro vše vařte, pokut jste nemocní, smutní a skleslí potřebujete teplou stravu, ráno polévky zeleninové, slepičí, hovězí vývary, výborná je rýže naturál (čístí střeva od bakterií a zlepšuje pleť – akné atd) vařené obilí, kukuřice, kroupy, jáhly, pohanka, proso, polenta, můžete vše s kompotem a zeleninou, luštěniny – fazole, čočka, hrách atd.- při nadýmání omezíme.Používejte koření kmín,zázvor, fenykl, bazalku, majoránku,bobkový list, skořici, kardamon,atd. ,( pepř, chili česnek opatrně), vařené zelí, dušenou cibuli,. Žádné přepalované tuky a jídla s nimi ( řízky, sekaná, hranolky, hamburgery apod.) Užívat rostlinné oleje hlavně olivový, můžete i máslo z bioobchodu. Bílý jogurt s bifi kulturou jen občas jeli vám horko tak můžete častěji. Vynechat konzervy, uzeniny - šunku,salám, párky, omezit maso, ostatní jen libové přednost má zvěřina, králík, kuřecí, drůbež domácí, hodně mořských ryb ve všech podobách - ne uzené. Maximálně omezit mléčné výrobky mléko, měkké sýry, smetana, šlehačka, vejce.občas nevadí
Snažte se jíst co nejvíce čerstvé dušené, povařené zeleniny všeho druhu , dobré jsou též zeleninové léčivé vývar ( viz. Kniha ,,Stopové prvky,, a kovy života v přírodě – Jiří Janča).
Ovoce nejlépe podusit se skořicí a řebříčkem a přidat se zpraženýma ovesnýma vločkama . Vynecháme hlavně v zimě jižní ovoce ananas, kiwi, pomeranče banány atd.
Vynecháme čištěnou stravu jako mouku, bílé pečivo, rýže, cukr, sůl, a nahradíme je přírodními zdroji .- celozrnné pečivo, racio chleby, rýže naturál, přírodní cukr, karamel, melasa atd. Omezit sůl – nahradit solí mořskou obsahující jód..
Žádné přejídání – jíme málo ale vícekrát denně ráno se najíst mezi 7 - 10 hod.Důležitý je oběd a večer
nemusíme jíst vůbec nebo jen lehce nejpozději do 18 hodin, ráno se budete cítit lépe a svěží. Ráno si zacvičte (pozdrav slunci), správně dýchejte(nosem) a dejte si sprchu.
Při onemocnění kloubů (revma, artróza) – omezit nebo úplně vynechat všechny lilkovité rostliny(brambory, papriky, rajčata,)  Pít podle potřeby nejlépe horkou nebo teplou vodu pramenitou,
dobré je pít ledvinový čaj ing. Jiřího Janči. Vynecháme všechny  studené nápoje, džusy, sladké limonády, kávu, colly, minerálky s vysokým obsahem sodíku a vše kde je ASPARTAM (lift, )                       
Žádný alkohol ! V nejnutnějších případech 0,5 dcl čistého destilátu nebo maximálně 4 dcl červeného vína. U hypoacidity (málo žaludečních štáv, kyselin) pak víno bílé.. Při pocitu chladu je vhodné svařené červené víno. Jinak alkohol můžeme přidávat při přípravě teplých jídel (masa) posiluje energii ledvin.                                                                                                                                                                                                                                   
V malém množství (0,5 l denně) povoleno pivo zásadité Plzeň 12% a Radegast 12%.
Při jakémkoli  střevním (kandida albicans) a kožním projevu ale pivo vynechat úplně obsahuje hodně cukru a podporuje růst bakterií.
Pokud možno nepoužívejte zmražené potraviny a mikrovlné trouby
Prostředky pro zdravá střeva
Grepové kapky ,Psyllium,Zelený jíl, Jablečný ocet(i tablety), Biopron9 (acidophilus), Lichořeřišnice tin.
Kopretina řimbaba tin, Česneková tin, Mochna stříbrná čaj,
Prostředky pro posílení krve
Hořec žlutý - pomletý kořen vzduchotěsně uzavřený užívat 3x denně na špičku nože (lžičky)
1/2 hodiny před jídlem. Pokud by byli potíže (např. nevolnost) pak užívat těsně po jídle. Velmi
dobrý při potížích se žaludkem, žlučníkem, posiluje játra.nebo hořec tablety 1x denně před večeří
Kopřiva dvoudomá - natrhat zelenou neroskvetlou nať (svršky) nejlépe 2/3 kopřiva a 1/3
mochna husí, umýt ve studené vodě, natrhat na drobno rukou bez použití kovu a s trochou
vody (0,5 dcl) rozmixovat. Přes sítko z umělé vody prolisovat do sklenice a uschovat dole
v ledničce, užíváme 3 až 5 kavových lžiček denně nebo až 3 polívkové lžíce denně.
Dodává tělu mnoho železa, minerálu, vitamínu a pomáhá od únavy.
Syrovou mrkev - postrouhat, a osmažit na rostliném(olivovém) oleji do zlatova, možno ochutit šťávou z citronu,   1x denně.
Vlaštovičníková tinktura - Ve většině případů užíváme Vlaštovičníkovou tinkturu v ředění D3
pro její širokou oblast použití. Začínáme 3x denně 15 kapek před jídlem a zvyšujeme až na
3x 30kapek, pokud nejsou potíže. U dětí 5 až 15 kapek podle věku, rovněž 3x denně.
Na závěr upozorňuji že každý jedinec potřebuje trochu jinou stravu, podle toho jaký je typ a jaké má zdravotní potíže, zde uvádím doporučení, která platí všeobecně. Mějte se Rádi, Přeji pevné zdraví.
 
 
 

                                           Vlaštovičníková tinktura

Vlaštovičník větší (Chelidonium Majus) je univerzální bylina. Její použití je nesmírně široké a v podstatě není oblast, kde by nemohla být použita. Tinktura se používá na nemoci látkové výměny, choroby jater, žlučníku, na poruchy žlučových cest a žlučového hospodářství, rozpouští a uvolňuje žlučníkové kameny. Dále na poruchy funkce slinivky, na rozpouštění ledvinových kamenů, dokonce i oxalátů, na ovlivňování sleziny, na alergické potíže. (kožní, dýchací, astma.) Tinktura je zcela nezbytná pro oblast kožních onemocnění. ( svědění, ekzémy, lupenka atd.) Zde se tinktura používá vnitřně ale i vně pro ošetření pokožky. Tinktura léčí i rakovinu pokožky. Dobré je použít i vlaštovičníkovou mast.

Užívání vlaštovičníkové tinktury v malých dávkách i při stavu bez potíží není nikterak škodlivé a naopak představuje nejlepší prevenci proti jakýmkoliv žlučníkovým potížím. Jelikož žlučník ovlivňuje klouby je nezbytná při všech kloubních potížích – ramena, lokty, kyčle, kolena vně, zápěstí, kotníky.

Při kloubních potížích je vždy dobré pít i ledvinový čaj ing. Jiřího Janči. Vlaštovičníkovou tinkturu můžeme použít vždy když si nevíme rady, např. při bolesti hlavy, bolesti břicha, při stavech těžkosti po tučném jídle atd. Vlaštov. tinktura by neměla chybět v žádné domácnosti jako lék první pomoci.

Obecné dávkování:  3x denně 15 kapek, zvyšovat vždy po týdnu o 5 kapek až do 30 kapek, při akutních nebo těších stavech a starších lidí začínáme 10 kapkami a po týdnu přejdeme na 15 kapek.

Děti 5 až 25 kapek podle věku, do 3 let 3x denně 5 kapek – 6 týdnů

                                                  do 8 let 3x denně 9 kapek – 8 týdnů

                                                  do 12 let 3x denně 15 kapek – 6 týdnů

                                                  od 12 let 3x denně 25 kapek – 8 týdnů

Užívá se v ředění D 3.  Před jídlem nakapat do čaje nebo vody (minerálky)  Dospělí až dva měsíce.

 

                Návod na použití masti  RAM2

                            Mast pěti Kontinentů

RAM 2  je homeopatická mast, která se skládá s bylin, nerostů a oleje, které se nacházejí na všech pěti kontinenRtech  naší planety, patří k vrcholům velkého díla ing. Jiřího Janči CSc. Její vývoj probíhal ve znamení autorova tvůrčího nadšení, znalostí lidského těla, fyzikálních, informačních a energetických jevů a bylinné říše.

Je u ní geniálně využito rezonančních a informačních jevů při působení na nemocné tkáně ( biorezonance, Brawův pohyb,…)

        OBECNÁ APLIKACE :

Na palec ( prsty ) se vezme minimální množství masti. Čím méně tím lepší efekt !! Do předem určeného místa se vtírá ( jakoby zahřívá ) palcem nebo prstem několikrát ( asi 15 x ) silným tlakem. Toto místo může být přímo na těle nebo na reflexních zónách. Potom asi po 1. minutě se místo znovu silně tře ( zahřeje ) dlaní ( taky asi 15x ).

        Účinek může být okamžitý, u zastaralých případů musí být samozřejmě léčba dlouhodobější, zaleží na schopnosti lymfatického systému a ledvin, jak dokáže uvolněné toxické látky vylučovat z těla ven. Proto souběžně s aplikací masti se provádí reflexní terapie ( hlavně body  „C“ a  „Br“ ), pije se ledvinový čaj nebo jiný bylinkový čaj dle doporučení a více tekutin, užívá se Zinek + vitamín A, tablety dle doporučení a provádí se masáž lymfatického systému.  Samozřejmostí je dieta.  Maže se 2 - 3x denně po určitou dobu, která se stanovuje individuálně.

         Některé konkrétní příklady pro použití masti RAM :

-          na všechny bolestivá,nefungující místa a nemocné orgány – regeneruje, posiluje

-          bulky v prsu, bulky na těle

-          myom na děloze, cysty na vaječníkách

-          uzliny, nádor v těle

-          na bolestivé paty ( ostruhy ), klouby, páteř

-          může se použít i pří zablokování páteře ( hlavně okolí 3. a 7. obratle )                       

 
 
 

                Návod na použití masti RSOL5

RSOL 5  je homeopatická mast,  patří k vrcholům velkého díla ing. Jiřího Janči CSc. Její vývoj probíhal ve znamení autorova tvůrčího nadšení, znalostí lidského těla, fyzikálních a energetických jevů a bylinné říše.

Je u ní geniálně využito rezonančních jevů při působení na nemocné tkáně ( biorezonance, Brawův pohyb,…)

        OBECNÁ APLIKACE 

Na palec ( prsty ) se vezme minimální množství masti. Čím méně tím lepší efekt !! Do předem určeného místa se vtírá ( jakoby zahřívá ) palcem nebo prstem několikrát ( asi 15 x ) silným tlakem. Toto místo může být přímo na těle nebo na reflexních zónách. Potom asi po 1. minutě se místo znovu silně tře ( zahřeje ) dlaní ( taky asi 15x ).

        Účinek může být okamžitý, u zastaralých případů musí být samozřejmě léčba dlouhodobější, zaleží na schopnosti lymfatického systému a ledvin, jak dokáže uvolněné toxické látky vylučovat z těla ven. Proto souběžně s aplikací masti se provádí reflexní terapie ( hlavně body  „C“ a  „Br“ ), pije se ledvinový čaj a více tekutin, užívá se Zinek + vitamín A, tablety „ L“ a provádí se masáž lymfatického systému ( lymfodrenáž ).

Samozřejmostí je dieta.  Maže se 2 - 5x denně po určitou dobu, která se stanovuje individuálně.

 

         Některé konkrétní příklady pro použití masti RSOL :

-          myom na děloze, cysty na vaječníkách

-          na bolestivé paty ( ostruhy )

-          bulky v prsu, bulky na těle

-          uzliny, nádor v těle

-          může se použít i pří zablokování páteře ( hlavně okolí 3. a 7. obratle )                 

                                                                           

                              Léčba  alergií  tabletami  AL

   Léčba  alergií  tabletami  AL  je  prakticky  stoprocentní,  pokud  se  ovšem  dodržují  zásady  komplexní   léčby.   Základem   léčby  je  přísné  dodržování  diety  pro  posílení   Jater,  dietu  je  vhodné  doplňovat  vhodnými   prostředky   jako  například   hořčinami,   zeleninovými   vývary,  kopřivovou  šťávou,  osmaženou mrkví  apod.   Bez  diety  není   možno  alergii   definitivně  vyléčit.  

   Léčba  je  ovšem  plně  úspěšná  jen  tehdy,  provádí-li  se  součastně  - masáž  bodu  C   na  nártu  levého   chodidla,  nově  teď,  též  na  nártu  levé  ruky,

Masáž   provádíme  vícekrát  denně  bez omezení  a  vždy  je-li  v  náběhu  nebo  výhledu  záchvat,  nebo  při  záchvatu  ( dušnosti ,  kašle  apod. )  Doba jednotlivé masáže  by

neměla  být  delší   než  10    15  sekund ,  zejména  u  malých  dětí.  Bod     C “  a  jeho   určení  je  obsahem  knihy  „ Zdravé  dítě  a  alternativní  medicína “  a   také   knihy 

 „ Alternativní  medicína“ ,  „Reflexní  terapie“  a  „Reflexní  terapie  na  Rukou“,

    Přísné  dodržování  diety ,  která  je  rovněž  obsažena  v  uvedených  knihách.

   Tabletky  AL  jsou   vyrobeny   z  bylinného  základu  homeopaticky  a  jsou  podávány  v   potenci   D  15.  Celá   kůra   činí  90  tablet,  které  se  podávají  3x  denně  1  tableta  

před  jídlem  po  dobu  30  dní.   Léčba  by  ale  neměla  být  přerušována.  Tablety  se mohou 

zapíjet,  přičemž  podávání   není   ničím  omezeno. 

Pokud  při  dodržování  všech  tří  opatření  jsou  nějaké  rezistentní  projevy ,  pak  je třeba   zkontrolovat  stav  žlučníku ,  protože  v  některých  případech  dysfunkce  žlučníku  není   laicky  zjistitelná .  V  takových  případech  je  nutné  dietu  držet 

poněkud  déle, až  3. měsíce,  paralelně  podávat  vlaštovičníkovou  tinkturu 

( začít  podle  věku  od  3 x  10  kapek  denně  a  pak  zvyšovat.) 

Platí   to   pro  všechny   projevy  alergie  ( kožní,  dýchací,  astma,  apod.)   a   také   pro  užívaní  tablet  AL   i   masti   AL 5 

Celkové shrnutí léčby alergií

  1. Dieta  pro  posílení  jater
  2. Reflexní  terapie    mačkat  bod  „ C “
  3. Užívat  tablety  AL
  4. užívat  vlaštovičníkovou  tinkturu,
  5. podle  onemocnění  užívat  bylinný čaj,  homeopatické  tablety  atd.                
 
                                Dokonalá očista Jater a Žlučníku (kameny)
 
Celé tajemství a efektivita této techniky spočívá v průběžné přípravě, kterou je „změkčení a záhřáťí “ organismu, pití jablečné šťávy, zahřívání břicha v oblasti jater a následné vypití olivového oleje a citrónové šťávy při dodržení následujících podmínek:
1)       Střevo musí být čisté, bez zácpy – 14 dní až 3 týdny před očistou jater provádíme očistu střev pomocí klystýru. 1.týden denně, 2. týden ob den, 3.týden ob dva dny. Poslední 3 dny před očistou jater děláme krystýr každý den nejlépe ráno po toaletě. Střevo musí být čisté aby hustá žluč a kmeny mohly rychle vyjít ven a nestaly se příčinou sekundární intoxikace organismu ze střev. Pokud nemáte z jakýchkoliv příčin čas na očistu střev, tak bezpodmínečně krystýr alespoň tři dny každý den před očistou jater
2)       Tři až čtyři dny před očistou jater popíjíme velké množství čerstvě zhotovené šťávy (1díl červené řepy a pět až sedm jablek pokud možno kyselých ) asi ¾ až 1.litr šťávy denně a jíme pouze lehkou vegetariánskou stravu. Pokud není řepa bohatě stačí pouze jablečná šťáva
3)       K očistě použijeme pouze čerstvou citrónovou šťávu a olivový olej nejlépe lisovaný za studena „panenský olej“ což je olej z prvního lisování a je nejlepší. Celkem potřebujeme 150 – 300ml oleje a 150 – 300ml citrónové šťávy podle zdravotního stavu, váhy a snášenlivosti.
4)       Nutno dodržet nejvhodnější dobu očisty: od 19 do 20 hodin a před úplňkem !!
5)       K očistě by jste měli přistupovat v pevné víře v mimořádné tvůrčí schopnosti vašeho těla. Soustředit se na cíl, kterým je obnovení či zlepšení činnosti vašich jater a žlučníku. A hlavně se nebát, není to sice žádná slast, ale při dodržení předběžné přípravy se vám jistě hned na poprvé budou sypat kaménky.
 
 Pak nadejde den vlastní očisty, máte dobrou náladu, jste odpočinutý, svěží a klidní. Ráno po toaletě si udělejte očisťovací krystýr, potom lehce posnídejte a vypijte si řepno jablečnou šťávu. Oběd si udělejte také jen lehký a od 14. hodin začněte prohřívat oblast jater. K tomu použijete nahřívací láhev (termofor) s horkou vodou,              ( můžete použít i eletrické ohřívání ), a po zbytek dne už nejezte, jen odpočívejte, prohřívejte oblast jater a popíjejte po doušcích už zmíněnou jablečnou šťávu.
 
        Vlastní očisťovací proceduru začněte v sedm hodin večer před úplňkem. Připravte si olivový olej i citrónovou šťávu ohřáté na teplotu těla, nebo o trochu více 37-38 stupňů celsia. Dávka oleje a šťávy se určuje podle Vaší váhy a podle toho jak pití oleje snášíte. Obvykle to bývá od každého 150 a 300ml.     
 
       Máte všechno připraveno. Před sebou máte dvě sklenice, jedna s olejem například 200ml a druhá s c. šťávou
200ml. Připravte si ještě dvě menší skleničky, lidově décáky a v 19 hodin vypijte ½ deci oleje a hned nato ½ deci citrónové šťávy. Po dvaceti minutách to zopakujte, zase čekáte dvacet minut a tak pokračujete, dokut všechen olej a šťávu nevypijete. Pak si lehněte, nebo seďte a odpočívejte. Ohřívací láhev neodkládejte. Praxe potvrzuje, že čím lépe jsou játra prohřátá, tím je výsledek lepší. Takže ji mějte celou noc i celý další den.
 
        Upozornění. Jestliže pití oleje špatně snášíte a začne se vám dělat špatně a budete už po prvním napití zvracet, musíte počkat, až tyto nepříjemné vjemy vymizí a pak se teprve napít znovu. Celou proceduru si prodloužíte, není to tak hrozné a je to dokonce užitečné. Jestliže ale nevolnost nemizí, omezte se na již vypité množství, bude to stačit.
 
        Přibližně v jedenáct hodin večer nebo později ( někdy většinou až k ránu ), když biorytmy jater a žlučníku mají své maximum, začíná během 24. hodin asi ve třech fázích vylučování kamenů, škodlivin a nečistot. To se projeví průjmem a pak uvidíte všechnu tu „krásu“, kterou jste si nahospodařili nesprávným způsobem života, nesprávnou strávou, a pochopíte, že žít stejným způsobem není dál možné. Nemůže být řeči o zdraví, jestliže takové věci zůstávají v organismu. Ráno a v poledne bývá obvykle znovu průjem a může vycházet další velké množství kamenů, voskových kaménku, žluči a různých nečistot. Po třetím odchodu kalů a usazenin (přibližně druhý den v poledne ) si udělejte krystýr, nahřívací láhev pořád mějte u sebe, díky jí bude proces pokračovat.
       Prvním jídlem po očistě by mělo být půl litru mrkvové, nebo řepno jablečné (1:5) šťávy. Tato šťáva ještě dodatečně vaše játra promyje. Po nějaké době, až se objeví pocit hladu, můžete jíst kaši na vodě, dušené ovoce, saláty a začít normální život.
       Kolikrát byste si měli tímto způsobem játra a žlučník čistit ? Člověk může existovat, i když mu pracuje jen jedna osmina jater. Játra jsou tvořena čtyřmi částmi a všechny je nutné řádně očistit. Praxe ukazuje, že plně se to podaří asi po čtvrtém až sedmém čištění Přeji úspěch a těším se na vaše úspěchy a ohlasy.
      Vybráno z Ruského léčitelství. Doporučuji - knihy : Dokonalá očista těla (G.P.Malachov),
Totální detoxikace – úplná očista organismu. (G.P.Malachov), Sám sobě doktorem (J.Cingroš). U mě v prodeji.
      Autor článku Petr Mrva   Sokolovská 243   35751 Kynšperk n/o Tel: 352/689195   mobil : 603/477392
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
 
     

Ochrana proti parazitům

Je zajímavé, jak se historicky vyvinuly návyky a prostředky starající se o naší vnější hygienu. Kolik času, peněz a úsilí nás stojí vnější hygiena. A teď se zamyslete, kolik času, peněz a úsilí věnujete vnitřní hygieně, natož pak psychohygieně. I krátké zamyšlení Vám napoví, že je něco v nepořádku. Málokdo z nás totiž uvažuje o tom, jak pečovat o čistotu našeho vnitřního prostředí, o předpokladech nezanášení organismu různými balastními látkami a jedy. A nejedná se pouze o odpadní látky z potravin. Jako zdroj odpadů a jedů velmi zdatně konkuruje také metabolismus našich nechtěných souputovníčků – parazitů!

„Co se týká četnosti, v této zemi se vyskytuje více parazitálních nákaz, nežli v Africe.“ - [1997 - Dr. Frank Nova, ředitel Parazitologické laboratoře Státního zdravotního ústavu USA].

Můžeme si namlouvat, že je u nás situace dramaticky lepší?!
Parazité (neboli cizopasníci) jsou organismy, které žijí na úkor hostitele, jelikož se živí potravou, produkty metabolismu nebo přímo vlastními tkáněmi hostitele. Parazité se dělí na vnější (ektoparazity) a vnitřní (endoparazity). Odhaduje se, že zhruba 4/5 organismů vyskytujících se na naší Zemi se chovají jako parazit. V podstatě každý organismus má svého parazita a tím pádem i každý parazit živí celou řadu dalších parazitů. To je třeba si uvědomit při protiparazitální kůře, kdy při zahubení parazité uvolní do organismu celou armádu menších parazitů, které hostili a kteří se téměř vždy chovají vůči našemu organismu rovněž jako infekční, toxická nebo parazitální zátěž.
Kromě velkých parazitů, jako jsou tasemnice (délka až 10 metrů), škrkavka (délka až 20 cm), svalovci, motolice, hlístice, měchovci, roupi, atd., kteří se přiživují nejen na přijímaných minerálech, ale i aminokyselinách, cukrech, mastných kyselinách, jakožto produktech našeho metabolismu, jsou na druhém konci spektra jednobuněční parazité a parazitické rostliny. Nejpočetnější jsou z živočišných (eukaryotických) různé ...monády, …zomy, nálevníci, výtrusovci, kokcidie, krvinkovky, z parazitických rostlin pak např. jednobuněčné řasy, ale i vyšší rostliny, jako kokotice, jmelí, dále pak jde o houby, plísně, kvasinky. Parazitické rostliny z nás většinou čerpají jenom vodu a minerály.

Bohužel se dosud otázce endoparazitů a zejména těch malých nevěnuje v oficiálních lékařských kruzích a především u praktických lékařů dostatečná pozornost, a to i přes fakt, že již Aeskulapova hůl jako „žezlo“ lékařského cechu není ve skutečnosti obtočená hadem, ale velmi protivným parazitem vlasovcem mízním, takže jsou historicky lékaři již od nepaměti s parazity konfrontováni a vědí/věděli o nich. A tak jsou mnozí z nás oběťmi "parazitální infekce", která se manifestuje téměř všemi myslitelnými zdravotními obrazy (zácpa, průjmy, větry, křeče břicha, nízký nebo naopak vysoký krevní tlak, dráždivý tračník, bolesti kloubů a svalů, anemie, celá plejáda alergií, nervozita, únava, oslabená imunita (osídlení parazity má VŽDY za následek oslabení imunity) a nebo autoimunitní onemocnění (!!!mnoho autoimunitních onemocnění jako mávnutí proutkem odezní po vyčištění organismu od parazitů!!!), tloustnutí, hubnutí, určité druhy zhoubných nádorů, dále ekzémy, astma, cukrovka, arytmie, zapáchající dech, embólie, atd.). Přitom lze tvrdit, že téměř každý z nás vyživuje alespoň jednoho parazita a běžné je, že jich v nás žijí stovky různých druhů. A to nejen ve střevech, svalech, krvi, lymfě, kůži, ale i srdci, mozku, očích, žlučových kamenech – prostě prakticky všude. Situace je o to horší, že přítomnost parazitů v těle potvrdí diagnostické metody oficiální medicíny v ČR jen výjimečně, a tak se o pravdivosti diagnóz alternativních metod ujistíte až díky rychlému ústupu Vašich zdravotních prolémů.

Různé výzkumy poukazují na fakt, že určitá onemocnění prakticky vždy provází výrazné osídlení organismu určitými parazity. Tak můžeme hovořit např. o motolicích, jejichž přítomnost je zjištěna prakticky u všech pacientů s rakovinou, HIV, Alzheimerem, Crohnovou chorobou, Kaposiho sarkomem, endometriózou, atd. Cukrovkáři velmi často hostí motolici ve slinivce, u rakovin jsou motolicí prolezlá játra, astma většinou provází motolice v plicích. Rozšířený roup dětský může stát za výtoky, záněty močového měchýře, ale i trombózami a embóliemi. Škrkavky kromě jiného nabourají minerální hospodářství a mohou stát za revmatoidní artritidou, pseudoepilepsií, depresemi, společně s háďátkem za ekzémy. Měchovci zase za žaludečními vředy, zvýšenými teplotami a možná i Crohnem, svalovci za různými cystami, bolestmi svalů a kloubů, měchožil pak za sklerózou multiplex, alzheimerem, Parkinsnem, chroinickou únavou, či krutými bolestmi hlavy, bičenky živící se červenými krvinkami, ale i spermiemi, rozvrací sliznice urogenitálního ústrojí, vyvolávají chronické záněty a při dlouhodobém působení zapříčiňují sterilitu mužů, záněty prostaty a nadvarlat, u žen pak výtoky a předčasné porody a obecně zvyšují citlivost na onemocnění HIV. Motolice zase "stojí" za jaterními problémy a problémy se slinivkou, a tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat.

Nejčastějším zdrojem infikování je neupravená voda, špatně omyté ovoce nebo zelenina a obecně potraviny (maso, salámy, šunka, klobásy, ryby, …), nakažení lidé, ale i zvířata, včetně těch domácích.
Pejskové, kočičky, andulky, potkánci, želvičky, morčátka, králíčci, křečíci, fretky, osmáčci, činčilky, žabičky, rybičky,… Jsou krásní, dobří společníci dospělých, jsou významným výchovným prvkem pro naše děti a dílčí náhradou za ztrátu nejbližších našim dědouškům a babičkám. Prostě obohacují náš život mnoha zážitky, bohužel ale často i celou plejádou parazitů.
Mezi nejčastější vnější parazity, kteří trápí naše domácí mazlíčky patří blechy a klíšťata. Protože oba tito parazité přenášejí množství chorob, je třeba před nimi naše mazlíčky účinně chránit. Další skupinou nepříjemných parazitů jsou vnitřní parazité, z nich nejčastější jsou tasemnice a škrkavky, ale také srdeční červi, kteří se z důvodu oteplování a cestování do středomoří začali v poslední době vyskytovat hojně i u nás.

Domácí zvíře může být čistotné, jak chce, přesto si k němu vnitřní i vnější parazité cestu najdou. Parazité přežívají až 5 let v hlíně a ve výkalech, které vám kdykoliv mohou zůstat na podrážce a zanesete si je z procházky nebo cesty z práce přímo domů. Zvědaví mazlíčci se pak těmito parazity snadno nakazí. Rovněž pro malé děti, které si musí všechno dávat do pusinky a zkoumat, jak to chutná a zda je to k jídlu, jsou parazité nebezpečnou hrozbou. Největší nebezpečí pro lidi hrozí od parazita Toxocara (škrkavka), jehož vajíčka se často dostanou např. i do pískovišť dětských hřišť nebo záhonků našich zahrádek. Larvální toxokaróza se projevuje bolestmi břicha, které jsou provázeny kašlem. Těžší formy této nemoci způsobují zvětšení jater, oční poruchy a někdy i krátkodobé ochrnutí končetin. Rozborem krve se zjistí i velké zmnožení bílých krvinek odborně nazývaných eozinofilů. S parazitem Toxocara se setkalo zhruba osmnáct procent veškeré populace v České republice, ale pouze asi desetina z nich onemocněla lehčí či těžší formou toxokarózy. Nákaza je způsobena tím, že člověk spolu s půdními substráty doslova sní i vajíčka parazita, z nichž se v lidském těle uvolní larvy. Ty potom putují lidskými orgány, jako jsou játra, plíce nebo mozek, a způsobují příznaky toxokarózy. Jiná parazitální nákaza je toxoplasmóza, jejíž původce vylučují nakažené kočky (nikoliv psi). Nákaza vzniká rovněž tím, že člověk pozře jedno vývojové stadium prvoka Toxoplasma gondii. Může se to stát nejen na zemi, ale například i při koupání ve stojatých vodách. Toxoplasmóza je zvláště nebezpečná pro ženy těsně před otěhotněním a v průběhu těhotenství. Může totiž dojít k přenosu nákazy na plod.

Pravidelné odčervování všech domácích mazlíčků musí být samozřejmostí pro každého, kdo má aspoň minimální odpovědnost k němé tváři i k sobě. Odčervovací metody jsou účinné, dokáží však vyhubit pouze dospělce parazitů, a to pouze z žaludku a střev. I proto je odčervení 1x ročně téměř neúčinné. Ideální je, když jsou zároveň zbaveni parazitů všichni členové domácnosti, protože pak nehrozí nebezpečí vzájemné zpětné nákazy, pokud se ovšem po vyčištění nadále nedodržuje preventivní ochrana před opětovným osídlením, viz nášprotiparazitální balíček. Pro naše mazlíčky doporučuji za předpokladu bezpečné, ekologické likvidace výkalů metodu odčervení, kdy se vyloučí celí parazité. Je to mnohem šetrnější vůči našemu mazlíčkovi, který je mnohem méně intoxikován, než v případě odumírání a rozkládání parazitů v jejich těle. Totéž platí pro lidi.
Prakticky všichni parazité se chovají v našem organismu tak, aby byli neviditelní a nezjistitelní. I ti nejmenší parazité ve svém chování vykazují pozoruhodnou „inteligenci"! Dokonce i u velkých parazitů není mnohdy ani důkladné vyšetření stolice spolehlivé!

Dr. Thomas J. Brooks v knize s názvem Základy lékařské parazitologie píše: „Tasemnice patří mezi nejstarší parazity lidského druhu. Faktem zůstává, že některé jejich druhy se natolik přizpůsobily životu v lidských střevech, že si hostitel (člověk) ani neuvědomuje jakou zátěž pro ně znamenají a nepozoruje žádné příznaky.“
 
Je nad rámec tohoto textu popisovat jednotlivé parazity, jejich životní cykly, cesty nákazy, hrozící onemocnění, jelikož je to poměrně rozsáhlá a komplikovaná problematika a důležitější, než její podrobná znalost, je povědomost o nezbytné ochraně a prevenci před nákazou a její průběžné nebo periodické praktikování. Přesto alespoň upozorním na několik důležitých aspektů a zajímavostí:
1)   V dnešním světě s rozvinutým obchodem s exotickými potravinami, stále populárnějším chováním exotických zvířat, turistickým ruchem a v neposlední řadě i změnou klimatických podmínek (šíření nových druhů bodavého hmyzu a stěhovavých ptáků) již můžeme konstatovat, že nejsme chráněni před žádnými parazity jiných klimatických pásem a jiných kontinentů. To je nebezpečné zejména z genealogických důvodů, kdy se náš imunitní systém, který je ovlivňován generačně, nemohl s příslušnými parazity dlouhodobě setkat a vytvořit si k nim příslušné antigeny a obranné mechanismy.
2)   Nezkušenost a neznalost našich lékařů týkající se exotických parazitů a zlehčování této problematiky jen nadále celou situaci zhoršuje. Místo důsledné protiparazitální kůry mnoho pacientů užívá zbytečně léky, neboť příznaky onemocnění a důsledků osídlení parazity lze jen velmi obtížně odlišit. Mnoho pacientů se rovněž stává v očích obvodních lékařů hypochondry, neboť běžně prováděná vyšetření jsou negativní. Jak dlouho byla přehlížena a bagatelizována lékařskými kruhy borelióza a dodnes vám většina obvodních lékařů suveréně prohlásí: „boreliózu nemáte" nebo „boreliózu jsme vyléčili", protože ji již vyšetření z krve neindikuje. Nedělejme stejnou chybu u parazitů!
3)   Inteligence parazitů a dosah jejich vlivu na naše chování je až zarážející. Využívají nejpokrokovější „stealth" vojenské technologie neviditelnosti, ovlivňováním chutí člověka si zajišťují dostatek výživy, ovlivňováním metabolismu člověka si pak upravují optimální životní podmínky. Někteří parazité vytvářejí dokonce i určité symbiotické vztahy s naším organismem, kdy ho účelově chrání před jiným onemocněním nebo jinými parazity, aby si pro sebe vytvořili optimální životní prostředí. Málokdo si dokáže představit, kolik negativních projevů, nálad, příznaků a onemocnění ty průměrné 2 kilogramy infektů a parazitů hostujících v našem těle dokáží napáchat.
4)   Používané antiparazitální chemické prostředky (anthelmintika) většinou úspěšně vyčistí střeva od oblých červů, nedokáží však vyčistit játra, srdce, plíce, mozek, apod. Navíc nechávají v těle nerovnováhu, při níž se rychle množí nepostižené druhy na úkor těch vybitých.

Největší zátěží pro energetiku našeho organismu jsou parazité hostující v našem trávicím ústrojí. Kromě postupem věku snižující se efektivity našeho metabolismu, jsou parazité důvodem pro zvyšující se procento otylých lidí trpících podvýživou. O živiny ochuzený a o vylučované toxiny našich parazitů obohacený obsah střev je velkým a postupem doby narůstajícím problémem, který se zákonitě musí projevovat na našem zdravotním stavu a na kvalitě našeho života. Očistou střev prakticky vždy protiparazitární kůra začíná. Tito parazité jsou první na řadě. Teprve potom se účinek přenáší na játra, krev, lymfu, tkáně, mozek, oči, atd.

Důležité je, že účinnost funkční protiparazitální kůry a její vliv na pocity člověka jsou tak silné, že hovoří samy za sebe a velmi rychle nás přesvědčí o pravdivosti uvedených informací a o potřebnosti zařadit protiparazitální hygienu do běžného života. Nástup průjmů, divné pocity v břiše a střevech, nezvykle páchnoucí stolice podivné konzistence jsou pravidelným průvodním jevem vylučování parazitů ze střev. Průjmy mají každý den jiný obraz a jejich snižující se intenzita a průvodní potíže svědčí o úspěšném procesu čištění organismu. Je jasné, že reakce klientů na užívání protiparazitální kůry je různá a závisí na množství a druhu parazitů, jimiž jsou osídleni: přechodně může bolet hlava, vysypat se vyrážka (nejčastější potíž), mohou nastat otoky, téměř vždy průjmy nebo naopak zácpy. Přesto je třeba neohroženě pokračovat v užívání protiparazitálního balíčku a již po měsíci většina klientů hlásí menší únavu (mnohdy je přechodný nárůst energie až euforický, dokud se mu organismus nepřizpůsobí), mizí kašel, zahlenění, menší se bolesti a celkově se lepší kondice, snižuje se potřeba spánku (přechodně mohou být až projevy nespavosti). Každý, kdo dlouhodobě trpí nějakým neduhem, by si měl (minimálně preventivně) prodělat alespoň 3 měsíce trvající protiparazitální kůru.

Protiparazitální kůru by měla doprovázet slezinová kůra pro zvýšení imunity a pití vody "z kohoutku" tak, aby se tělo lépe dokázalo vypořádat s Herxheimerovou detoxikační reakcí na uvolňované bakterie, viry a látky po rozkládajících se tělech parazitů, jejichž množství může dočasně přesáhnout detoxikační (vylučovací) možnosti našeho organismu a projeví se výše uvedenými reakcemi. Po dokončení protiparazitální kůry by měla následovat ještě posilující a regenerační jaterní kůra.

Vzhledem k tomu, jakou důležitost celé problematice přisuzujeme, připravili jsme pro vás speciální protiparazitální balíček, včetně přípravků na posílení imunity a detoxikační schopnosti našeho organismu.